Molla Ali Kurdi Kimdir?

Molla Ali Kurdi Kimdir? Kuzey Irak’ta yaşayan bu adamın yaptıkları gerçek mi? Yoksa iddia edildiği gibi bir dolandırıcı mı?

Her Hastayı Allah’ın izniyle iyileştiririm…”

Gerçekten iyileştiriyor mu yoksa şarlatan mı?

Asıl adı Ali Mahmut Hasan olan Malla Ali Kurdi, Kuzey Irak’ın Erbil kentinde, kendi evinde açtığı muayene ile Kuran-ı Kerim ile insanları tedavi ettiğini iddia ediyor. Youtube’da bir kanalı bulunan Malla Ali Kurdi kendisine gelen hastaları ve tedavi sürecini kameraya kaydedip yayınlıyor.

“Şifayı veren Allah, ben ise bir vesileyim,” diyen Molla Ali Kurdi acaba gerçekten bir vesile mi? Tıbbın çare olamadığı konuşamama engelini gerçekten tedavi edebiliyor mu?

Yalancı mı yoksa gerçekten tedavi edebiliyor mu?

“Her Hastayı Allah’ın izniyle iyileştiririm”

Mala Ali, Erbil’in Kelek ilçesinde “Muhammed Resullullah Hastanesi” adını verdiği yerde “nebevi tıp” dediği yöntemle, yani Kuran-ı Kerim okuyarak insanları iyileştirdiğini iddia ediyor.

Konuşamayanları, kör olanları, cin çarpmışları ve daha birçok hastalığı tedavi ettiğini iddia ediyor…

Molla Ali Kurdi, “onlarca kez Kuzey Irak Kürt bölgesel yönetimi sağlık bakanlığınca şikayet edildiğini ve onlarca kez hakim karşısına çıktığını,” ifade etti. Kendisi hakkında yakalama kararları dahi çıkartılan Malla Ali Kurdi için Pakistan, Afganistan gibi ülkelerden getirdiği insanları iyileştiriyor gösterip, halkı dolandırdığı iddia edilmekte.

ABD Başkanı Donald Trump’ın tutarsız tavırlar sergilediğini, Trump’ın içine cin kaçtığını öne sürdü. Ayrıca tedavi amaçlı yanına birçok bürokrat ve siyasinin geldiğini, onları sopayla tedavi ettiğini de söyledi.

Suudi Arabistan yönetimi, Malla Ali Kurdi’yi 2020 Şubat ayında yayımladığı bir video sonrasında tutukladı. 10 yıldır kör olan bir adamı iyileştirdiği görülen videoda, Suudi yönetimince halkı kandırdığı ve dolandırıcılık suçlamasıyla tutuklandığı duyuruldu.

Allah (cc), Kuran-ı Kerim’in hastalara bir şifa olduğunu: “Kur’an-ı kerim, müminler için şifa ve rahmettir,” [İsra 82] ayeti ile bildirmekte.

Ayrıca Peygamber efendimiz (as)’in Kuran’ın şifa oluşu ile ilgili onlarca hadisi mevcuttur.

(Fatiha her derde devâdır ) [Beyheki]

(Fatiha suresi Allahü teâlânın gadabını önler ) [Şir’a]…

Molla Ali Kurdi Kimdir? başlıklı yazımıza konunun aydınlatılması bakımından katkılarınızı bekleriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.